İletişim Bilgileri

lazer epilasyon 740x450 1

Lazer epilasyon

Kadın ve erkek fark etmeksizin vücuttaki kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için tercih edilen işlemdir. Epilasyon, ultraviole ışıklar yayan özel cihazlar yardımıyla vücuttaki istenmeyen tüyleri yok edilmesi işlemidir.

 Lazer epilasyon, uygulanacak bölge, kıl tipi, cilt tipi ve cilt rengi doğru belirlenerek kişiye tüylerden kaç seansta kurtulabileceği bilgisi en iyi görüşme sonrası yapılacak analiz ile verilebilir.

Uygulama sonrası tüylerin bir kısmı hemen dökülürken, kalan tüyler uygulamadan sonra, ortalama 15-20 gün içinde dökülür.

Vücutta her bölgeye; üst dudak, göğüs ucu, bikini bölgesi ve genital bölgeye de buz epilasyon uygulanabilmektedir. Bazı durumlarda kişinin acı eşiğine göre anestezi kremleri ile lokal bir uyuşturma da sağlanabilir.

Profesyonel kullanılan lazer aletinin en temel yararı geniş vücut alanlarına daha rahat ve hızlı uygulanabilmesidir.

Epilasyon Yaptırmak Riskli Midir?

Epilayon cihazlarının kanser yapmadığı ve herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiştir. Epilasyonun zararları veya kansere yol açtığı gibi konularla ilgili olarak bir bulguya rastlanmamıştır.

Ten renginde kızarıklıklar oluşabilir. Bu etkiler kısa bir süre içinde yok olmaktadır. Gün içerisinde nemlendirici kullanarak bu yan etkilerden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Koyu tenli ciltlerde uv ışınlar, ciltteki melanin pigmenti ile emildiğinden, uygun epilasyon yöntemi uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Eplasyonun Kalıcı olması İçin;

İlk 3-4 seansta kalın kıl yapısı kalıcı olarak yok edilir ve bu 3-4 seans sonunda kıl yapısı azalır. Sadece çok ince tüylerde ve açık renkli tüylerde çok az kalabilir, bu da önemli değildir.

 Ne Sıklıkla Epilasyon Yapılmalıdır?

Seans aralıkları ortalama ayda birdir. Kişinin kıl köklerine göre bu süreçler değişebilmektedir.

Tek seans, tüylerin dökülmesine katkısı olsa da, uzun vadede kalıcı olarak tüylerin dökülmesi için yeterli değildir. Etkili sonuç alabilmeniz için kaç seans gelmeniz gerektiği, uzman tarafından belirlenmelidir.

 Epilasyon Uygulama Süreleri Ne Kadar?

 • Tüm bacak :30 dk,
 • Sırt :30-40 dk,
 • Çene ve dudak üstü : 3-4 dk,
 • Genital bölge : 10-15 dk,
 • Kol altı : 5 dk,
 • Kol bölgesi :20-25 dk,
 • Popo bölgesi : 10-15 dk,
 • Komple göbek : 12-15 dk.
 • Bel Bölgesi : 10 dk.

Epilasyon Zararlı Mıdır, Yan Etkileri Var Mıdır?

İşlem esnasında uygulanan ışınlar, sadece orta deriye kadar ulaşır. Bu sebeple deri altına ve iç organlara yayılması söz konusu değildir. Bu ışın, yayılan bir ışın olmadığı için herhangi bir zararı yoktur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer cilt altına ve ter bezlerine zarar vermeden sadece kıl tüylerini hedef aldığı için kullanımı güvenlidir.

Kadınlarda adet süreçlerinde uygulanmaz. Kanser gibi hastalıklar var ise ve tedavi sürecindeyken doktorunuza danışarak işlemlere devam etmelisiniz

Hormonal problemleri olan kişilere, ilgili branş hekiminin tedavi süreciyle birlikte değerlendirip, eş zamanlı olarak uygulama yapılır.

Bronzlaşmış cilde uygulama yapmak yanık riskini artıracağı için uygulamamak daha uygundur.

12 yaşından itibaren epilasyon yapılabilir ancak hormonal durumlar nedeniyle 16 yaşından sonra yapılması daha uygundur.

Dövme yapılmış olan bölgelere uygulama yapılması lazer ışınlarının deride veya ciltte hasara ya da dövmenin renginin solmasına neden olacağı için bu bölgelere uygulama yapılması uygun değildir.

 Epilasyon yaptırmaya karar verildiğinde aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.

 • Uygulama yapılacak bölgeyi 12-24 saat önceden tıraş edilir. Ancak randevudan önce ağda yapılmaz.
 • Epilasyon yapılacak bölgeyi aşırı güneş ışığından korunması gerekir. Buna solaryum, bronzlaşma yatakları veya bronzlaşma takviyeleri de dahildir. Havuz, sauna, buhar banyosu, masaj gibi uygulamalara 1 hafta ara verilmelidir.
 • Uygulamadan önce cilt yenileme tedavisi, kimyasal peeling veya radyo frekansı almaktan kaçınılır.
 • Uygulamadan önce epilasyon yapılacak bölgeye parfüm, krem ​​veya nemlendirici kullanılmaz.

 Epilasyon Uygulamamdan Hemen Sonra Güneşlenebilir Miyim?

Epilasyon ugulamasından sonra en az 2-3 hafta boyunca güneşten kaçınmak, güneşe maruz kalmamak önerilir.

Şayet güneşe çıkılacaksa en az 50+ faktör güneş koruyucu krem kullanmak gerekir.

❤️ HizmetLazer Epilasyon❤️ İşlem Bölgesiİsteğe Bağlı

BAŞVURU İÇİN

 • 0312 255 95 55 veya 0532 052 35 89 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu başvuru sonunda sizlere dönüş yapılarak konu hakkında detaylı bilgi verilecektir. Veya Whatsapp bağlantısından bizi arayabilir ya da yazabilirsiniz.